Црногорскиот интернационалец постигна седум голови (видео) во саботата во триумфотц (30:26) над Рајн Некар.

Идеален тим во изборот на ЕХФ за 8. коло од Лигата на шампионите:

лево крило - Уве Генсхајмер (ПСЖ)
лев бек - Вуко Борозан (Вардар)
среден бек - Мате Лекаи (Веспрем)
десен бек - Жолт Балок (ПИК Сегед)
десно крило - Ласе Сван (Флензбург)
пивотмен - Патрик Винчек (Кил)
голман - Сирил Думола (Нант). 

Датум на објава: понеделник, 20 ноември 2017 во 12:05
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар