Двајцата беа испратени во соблекувалните од судиите по една спорна ситуација при што Јокиќ сметаше дека не е досудена лична грешка врз него.
Следуваше жестока реакција на Мелоун кој влезе во терен и вербално го нападна судијата, истовремено и Јокиќ протестираше.

НБА судиите не толерираат такво однесување и тоа го покажаа уште еднаш.

Натпреварот заврши со победа на Лејкерс 127:109. 

Датум на објава: понеделник, 20 ноември 2017 во 10:59
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар