Во отсуство на повредениот Кевин Дурант, Вориорс до победата на гостувањето во Њујорк беше предводен од Стеф Кари кој мечот го заврши со 39 поени, 11 скокови и седум асистенции.

Најефикасен во домашниот состав беше Ален Креб со 25 поени, оствари и седум скока.

По овој триумф, Голден Стејт се изедначи на врвот на табелата во Западната конференција со Хјустон Рокетс со биланс 13 победи и четири победи.
Од друга страна, Бруклин го запиша десеттиот пораз во 16. натпревар и се наоѓа на 13. место во пласманот на Запад.

 

Датум на објава: понеделник, 20 ноември 2017 во 09:49
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар