Охрид потешко од очекувано стигна до победа над Вардар Јуниор во СРЦ „Кале“ во Скопје и славеше со 33:31.

На вчера одиграните дуели: ГРК Борец - Пролет 24:31 и Прилеп - Металург 2 28:27. Во ова коло слободна е екипата на Еурофарм Работник.

Табела: Пелистер 24 бодови, Пролет 19, Охрид 19, Еурофарм Работник 16, Радовиш 11, прилеп 10, ГРК Борец 10, Металург 2 4, Вардар Јуниор 3./МИА

Датум на објава: недела, 19 ноември 2017 во 21:12
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар