Леброн Џејмс со 31 поен, осум асистенции и шест скока беше предводник на Кавалирс до осмата победа оваа сезона.

Кливленд сега е на позитивен биланс (8-7), додека Шарлот по осмиот пораз остана на пет победи. /МИА

Датум на објава: четврток, 16 ноември 2017 во 09:03
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар