Иако првиот сет Хрватот го доби со 7-5, сепак во следните два подобар беше Американецот.

Во вториот сет Сок му препушти само два гема на Чилиќ, а сетот го доби со 6-2. Во решавачкиот трет сет се водеше голема борба, а истиот беше решен по тај-брејкот кој Сок го доби со 7-4 на поени.

За Сок ова е прва победа на турнирот, додека за Чилиќ ова е втор пораз, откако Хрватот во првиот меч загуби од Германецот, Александер Зверев, кој вечерва ќе игра против „топ фаворитот“ Роџер Федерер, додека Сок ја забележа првата победа.

Датум на објава: вторник, 14 ноември 2017 во 21:32
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар