Харден натпреварот го заврши со дабл-дабл ефект, 26 поени, 15 асистенции и додаде пет скока.

За Хјустон ова беше 11. победа на 14 дуели сезонава во НБА лигата. Индијана го запиша осмиот пораз и остана на шест победи. 

Датум на објава: понеделник, 13 ноември 2017 во 09:25
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар