Клучната предност домаќините ја направија во првата четвртина постигнувајќи 33 поени наспроти 16-те на Лејкерс.

Кајри Ирвинг со 19 поени пет асистенции и шест скока беше најдобар играч во победничкиот тим, на спротивната страна се истакна Ерон Бејнс со 21 поен три асистенции и осум скока.

Бостон со 10 победи од 12 натпревари е екипа со најдобар биланс во досегашниот дел од НБА лигата, ЛА Лејкерс се под 50 отсто со пет победи и шест порази. 

Датум на објава: четврток, 09 ноември 2017 во 09:26
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар