Матеј Ангеловски го освои сребрениот медал во фукуго за сениори.
На шампионатот учествуваа вкупно 48 земји со над две илјади натпреварувачи.
Овој златен медал е историски за Македонија бидејќи прв пат е освоен во кати за сениори, соопшти Македонската треадиционална карате федерација./МИА

Датум на објава: недела, 05 ноември 2017 во 20:20
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар