Во Генералниот пласман од Формул 1 шампионатот Раиконен моментално е петти.

- Сигурно нема да им е воопшто лесно да ја освојат титулата кај конструкторите со Раиконен. За да победиш, ти требаат двајца силни натпреварувачи, од кои да избереш кој да стане шампион кај пилотите, коментира Бријаторе.

Откако изрази недовербата кон Кими, поранешниот шеф на Бенетон и Рено го пофали Мерцедес и Хамилтон.
- Човек добива и губи натпревари, но шампионатот е како „Џиро Д’Италија“. Хамилтон и Мерцедес се најсилните, дури и кога Ферари ќе се претстават на високо ниво. „Сребрените стрели“ едноставно се подобри со развојот од останатите. 

Датум на објава: четврток, 26 октомври 2017 во 12:01
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар