Второ време постигна неговиот клупски колега Кими Раиконен, со што најавува дека Ферари се подготвени за добра трка, особено што на претходните квалификации доминираше Луис Хамилтон од Мерцедес.

Хамилтон и денеска по двете квалификациски сесии беше најдобар, но поради проблемите со моторот во последната сесија не успеа да го надмине резултатот на Фетел, Раиконен и на неговиот клубски колега Валтери Ботас и ќе стартува од позицијата број 4. 

Датум на објава: сабота, 29 јули 2017 во 16:48
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар