Воедно на двете екипи потребна им е уште една победа за пласман во полуфиналето.

Анадолу Ефес го совлада Олимпијакос со 64:60, а најефикасен беше Брајан Данстон со 16 поени. Реал Мадрид ја совлада Дарушафака со 88:81, а на полувреме водеше со 46:33. Џејс Керол од Реал беше најпрецизен со 21 поен.

Следните дуели се играат утре, а домаќини се: Анадолу Ефес и Дарушафака./МИА

коментари

остави коментар