Тој не успеа да ја заврши првата трка и е во групата од 30 натпреварувачи, кои немаат пласман, инаку вкупно 32 скијачи не ја завршија оваа трка бидејќи двајца беа дисквалификувани.

Стартот на втората трка е во 13 часот, а најадобро време по првата трка постигна Марсел Хиршер од Австрија 46.43 секунди. На второто и третото место се наоѓаат неговите сонародници Марко Шварц и Михаел Мат.

Денешниот слалом е последната дисциплина на Светското првенство.

Датум на објава: недела, 19 февруари 2017 во 12:48
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар