Касерес во Саутемптон доаѓа како слободен играч, бидејќи остана без ангажман по крајот на минатата сезона кога заврши со обврските кон Јувентус.

29-годишниот Касерес е поранешен член на Барселона, Севиља, а од шпанските екипи настапувал и за Виљареал, Рекреативо.

Во дресот на Уругвај досега има одиграно 68 натпревари и постигнато три гола. /МИА

Датум на објава: петок, 17 февруари 2017 во 09:48
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар