Кирил Лазаров имаше четири реализации, а нова можност да биде на голот на победничкиот доби Борко Ристовски.

Со оваа победа, Барселона се зацврсти на првото место на табелата во А-групата. Каталонците сега имаат 20 од можни 22.

Македонскиот првак Вардар кој се натпреварува во Б-групата, својот натпревар од 11.коло во елитното натпреварување ќе го одигра утре на гости против Пик Сегед. /МИА

Датум на објава: петок, 17 февруари 2017 во 09:47
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар