Продажбата ќе се врши во „Југотон“ и „Тобако Веро 2“ во Скопје, туристичката агенција „Атлантик Турс“ во Кавадарци, како и на билетарата во салата „Јасмин“ секој ден од 11 до 21:30 часот. Билетите се нумерирани и важат за само еден натпревар. За четвртфиналните и полуфиналните натпревари ќе чинат по 50 денари додека за двата финални натпревари цената на билетот ќе изнесува по 100 денари.

Продажба преку интернет нема да се врши.

Од МКФ информираат дека, посетителите на располагање ќе имаат два паркинг простори околу спортската сала, западно и јужно од градскиот базен.
Вратите на салата „Јасмин" ќе се отвораат 30 минути пред почетокот на секој натпревар, а салата се празни по завршувањето. 

Датум на објава: среда, 15 февруари 2017 во 16:46
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар