МИА јави дека освен во почетните минути, кога домаќинот водеше и до средината на првиот дел резултатот беше изедначен, во целото второ полувреме „црвената фурија“ постепено го зголемуваше водството.

Ова воедно беше и прва победа во дебито на клупата за новиот селектор на Шпанија, Мануел Каденас.

Најефикасен на натпреварот беше Раул Ентрериос со 7 голови.

На чело на табелата е Шпанија со 10 бодови, пред Португалија со 5, Македонија има 4, а Швајцарија 1.

Во последното коло на 16.јуни во Скопје, Македонија и Португалија во директен дуел ќе решат за 2.место. На нашата репрезентација потребна и е победа.

Датум на објава: четврток, 13 јуни 2013 во 09:03
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар