Американците губеа со 2:0 во сетови, но на крајот стигнаа до победа од 3:2.

Русите ги добија првите два сета со 25:23 и 25:21, следуваа два сета за САД со по 25:19, а во решавачкиот петти сет беше 15:13.

Финалето меѓу домаќинот на Игрите Бразил и репрезентацијата на Италија е закажано за 18 часот и 30 минути.

Во женска конкуренција Кина го освои златото, Србија сребрениот, а САД бронзениот медал. /МИА

коментари

остави коментар