Освен во првиот сет кој српските одбојкарки го добија со 25:19, Кинескињите беа подобар противник и другите три сета ги добија со 25:17, 25:22 и 25:23.

Претходно во дуелот за бронзениот медал, САД ја совлада Холандија со 3:1.

Денеска се играат натпреварите за медали во машка конкуренција. Во финалето се среќаваат домаќинот Бразил и Италија, а за трето место ќе играат САД и Русија. /МИА

Датум на објава: недела, 21 август 2016 во 11:23
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар