Бразил ноќеска ја победи Русија со 3:0, по сетови 25:21, 25:20 и 25:17.

Во првото полуфинале Италија во пет сета ги победи САД кои со руските одбојкари ќе се борат за бронзата.

Попладне од 18 часот е натпреварот за третото место во женска конкуренција меѓу САД и Холандија.

Финалисти кај одбојкарките се Кина и Србија. /МИА

Датум на објава: сабота, 20 август 2016 во 12:19
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар