Американската атлетичарка која имаше најдобар резултат сезонава во оваа дисциплина до олимиското злато стигна со време од 53.13 секунди, оставјќи ги зад себе Сара Слот Петересен од Данска (53.55) и сонародничката Ешли Спенсер.

Златниот медал кој го освои Мухамед за Американските спортисти е вкупно 35-то најсјајно одличје на игрите во Рио, а вкупно 100-ти за Американците досега. /МИА

Датум на објава: петок, 19 август 2016 во 12:17
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар