Победничкиот тим беше ослабен со неиграњето на македонскиот репрезентативец Предраг Самарџиски.

Во оваа рунда гостинска победа запиша МЗТ Скопје Аеродром против Сутјеска со 77:68.

Резултати на другите натпревари играни во текот на викендот:

Задар – Тајфун 73:67,
Цибона – Партизан 63:57,
Крка – Металац 70:75,
Будуќност – Цедевита 76:66,
Црвена Звезда – Олимпија 73:77.

Табела: Будуќност 5-1 (победи-порази), Црвена Звезда 4-2, Олимпија 4-2, Цедевита 4-2, Мега Лекс 4-2, Игокеа 3-3, МЗТ Скопје Аеродром 3-3, Металац 3-3, Партизан 2-4, Задар 2-4, Цибона 2-4, Тајфун 2-4, Крка 2-4, Сутјеска 2-4. /МИА

Датум на објава: вторник, 20 октомври 2015 во 10:03
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар