По 10.коло Вардар има бод предност во однос на Шкендија, а во следното коло се игра дербито на двете првопласирани екипи - Вардар ја пречекува Шкендија.

На другите два дуела одиграни попладнево победија домашните екипи Силекс беше подобар од Металург, додека Ренова го совлада Хоризонт Турново.

Резултати од 10.коло: Силекс – Металург 3:1, Шкупи – Вардар 0:3, Младост ЦД – Шкендија 1:1, Ренова – Хоризонт Т. 5:2 и Работнички – Брегалница 0:0

Табела: Вардар 26 бодови, Шкендија 25, Силекс 16, Младост ЦД 13, Работнички 11, Брегалница 11, Шкупи 11, Ренова 9, Хоризонт Т. 9 и Металург 5.

Датум на објава: недела, 18 октомври 2015 во 17:12
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар