Ѓоковиќ со победа против Гранољерс ја почна одбраната на титулата на Ролан Гарос

Актуелниот шампион на Ролан Гарос и втор тенисер на светот Новак Ѓоковиќ постигна победа од 3-0 во сетови во мечот од првото коло на Грен слем турнирот во Париз.