Јотовски - Грабул меч од второто коло на фјучрсот во Скопје

На фјучрс турнирот што се игра во Скопје денеска во рамките на второто коло меч ќе одиграат двајцата најдобри македонски тенисери во моментов и Дејвис куп репрезентативци Томислав Јотовски (седми носител на турнирот) и Димитар Грабул. Ова значи дека Македонија ќе има еден сигурен четвртфиналист.