Бријаторе: Ферари со Раиконен во тимот нема шанса против Мерцедес

Флавио Бријаторе изјави дека Ферари со Кими Раиконе во тимот нема шанси да го победи лутиот ривал Мерцедес. Финецот неодамна го обнови договорот со „Скудерија“, но само за една сезона.