ЕХФ ја суспендираше Србија

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ја суспендираше Ракометната федерацијата на Србија и ја исфрли српската женска јуниорска репрезентација од квалификациите за Светското првенство, откако Владата во Белград не дозволи денеска да се одигра мечот против Косово.