Антиќ: Ова е моја последна сезона

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ во изјава за српските медиуми соопшти дека ја игра неговата последна сезона. Тој пред почетокот на 2017/18 од Фенербахче прејде во Црвена ѕвезда, клубот за кој изјавуваше дека му е во срцето.