ПСЖ убедлив против вториот тим на Монако за финале во Купот на Франција

Убедлива победа од 5:0 забележа тимот на Пари Сен Жермен синоќа на „Паркот на Принцовите“ во Париз над Монако во полуфиналето на фудбалскиот Куп на Франција.