сабота, 24 март 2018 - Карлос: Бразил е фаворит на Светското првенство
Една од живите легенди на бразилскиот фудбал, Роберто Карлос, смета дека неговата земја е фаворит за освојување на Светското првенство во Русија.
 
сабота, 24 март 2018 - Кристијано Роналдо - 900 натпревари, 647 гола
Петкратниот освојувач на „Златната топка“, Кристијано Роналдо изминатата ноќ го одигра својот натпревар број 900 во својата професионална кариера.
 
петок, 23 март 2018 - Бразил ја декласираше Русија среде Москва (ВИДЕО)
Бразил убедливо ја совлада Русија на пријателскиот натпревар на „Лужники арената“ во Москва.
 
петок, 23 март 2018 - Македонија и Финска ремизираа без голови
Македонија ја продолжи серијата без порази и на пријателскиот натпревар против Финска ремизираше без голови.
 
петок, 23 март 2018 - Милевски: Поразот боли, но задоволен сум од прикажаното
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 21 година, Боби Милевски, по натпреварот со Русија истакна дека поразот боли, но е задоволен од прикажаното на неговите играчи.
 
петок, 23 март 2018 - Ибрахимовиќ стави потпис на договорот со Л.А.Галакси
Златан Ибрахимовиќ смисли оригинален начин да го објави својот трансфер во Л.А. Галакси.
 
петок, 23 март 2018 - Ангеловски пред Финска: Да ја продолжиме серијата натпревари без пораз
Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски денеска пред натпреварот со Финска во Белек, Турција, изјави дека очекува позитивен резултат и дека неговите избраници ќе го дадат максимумот.
 
петок, 23 март 2018 - Меси најверојатно ќе го пропушти судирот со Италија
Големата ѕвезда на Барселона и репрезентацијата на Аргентина, Лионел Меси најверојатно ќе го пропушти контролниот меч со Италија, кој ќе се одигра вечерва од 20:45 часот на „Етихад“ стадионот во Манчестер.
 
петок, 23 март 2018 - Капитенот на Франција за Погба: Тој се уште е еден од најдобрите во светот
Пол Погба се уште е еден од најдобрите играчи во светот, и покрај неговата тешка ситуација во Манчестер Јунајтед, изјави капитенот на репрезентацијата на Франција, Уго Лорис за неговиот сонародник.
 
петок, 23 март 2018 - Буфон: Можно е да продолжам да играм за Италија
Легендарниот голман на Јувентус и репрезентацијата на Италија Џанлуиџи Буфон го прокоментира враќањето во селекцијата на „азурите“ за контролните средби со Аргентина (23 март, 20:45 часот) и Англија (27 март, 21:00 часот).
 
четврток, 22 март 2018 - Велс ја „демолираше“ Кина, Бејл најдобар стрелец во репрезентативната историја
Велс, под водство на Рајан Гигс на неговиот дебитантски натпревар, со високи 6:0 ја совлада Кина во градот Нанинг.
 
четврток, 22 март 2018 - Облак: Се зависи од Атлетико Мадрид
Голманот на Атлетико Мадрид, Јан Облак, не знае каде ќе ја продолжи кариерата, бидејќи се зависи од одлуката на клубот.
 
четврток, 22 март 2018 - Ибрахимовиќ од Манчестер јунајтед заминува во ЛА Галакси
Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ во следните неколку дена го напушта Манчестер јунајтед, а веќе се договорил со ЛА Галакси и својата кариера ќе ја продолжи во МЛС лигата.
 
четврток, 22 март 2018 - Петмина навивачи доживотна забрана за влез на стадионот на Вест Хем
Англискиот премиерлигаш Вест Хем денеска одлучи со доживотна забрана за влез на стадионот да казни најмалку пет навивачи поради симнувањето на теренот за време на натпреварот против Барнли минатиот викенд.
 
четврток, 22 март 2018 - Манчестер Јунајтед е подготвен да плати 50 милиони фунти за Варан
Манчестер Јунајтед е сериозно заинтересиран за фудбалерот на Реал Мадрид, Рафаел Варан, објавија англиските медиуми.
 
четврток, 22 март 2018 - Иниеста: Ќе ми биде чудно да играм против Меси
Фудбалерот на Барселона и шпанскиот репрезентативец Андрес Иниеста го очекуваат два контрони дуела со националниот тим. Противниците на „црвената фурија“ ќе бидат Германија (утре) и Аргентина (27 март).
 
среда, 21 март 2018 - Македонија убедливо поразена од Ирска
Фудбалската репрезентација на Македонија за играчи до 17 години беше убедливо поразана од селекцијата на Ирска со 3:0 на стартот од квалификацискиот турнир за ЕП 2018 кој се игра во Полска.
 
среда, 21 март 2018 - Кошта: Гризман ќе остане во Атлетико
Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Кошта верува дека неговиот колега, Антоан Гризман ќе остане во тимот и покрај постојаните тврдења во Шпанија дека тој веќе одлучил да се пресели во Барселона.
 
среда, 21 март 2018 - Санчез проговори за лошиот старт во Манчестер Јунајтед
Офанзивниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез се обиде да даде објаснување за лошиот почеток на „Олд Трафорд“.
 
среда, 21 март 2018 - Станојковиќ: Имавме 16 шута кон голот, но не успеавме да погодиме
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 19 години, Вујадин Станојковиќ за пропустите по денешниот пораз од Летонија (1:2) во првото коло од елитните квалификации за ЕП.
 
среда, 21 март 2018 - Алонсо го посоветува Левандовски да остане во Баерн
Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и Баерн Минхен, Чаби Алонсо го посоветува голгетерот на Баварците, Роберт Левандовски да остане на „Алијанц Арена“.
 
среда, 21 март 2018 - Македонија загуби од Летонија на стартот на квалификациите за ЕП 2018
Македонската фудбалска репрезентација до 19 години доживеа пораз од Летонија со 1:2 (0:1) на стартот од елитниот квалификациски турнир за пласман на Европското првенство во Финска во 2018 година.
 
среда, 21 март 2018 - Куртоa на средба со спортскиот директор на ПСЖ
Спортскиот директор на Пари Сен Жермен, Антеро Енрике бил во Лондон,каде се сретнал со голманот на Челзи, Тибо Куртоа, тврди „Паризиен“.
 
среда, 21 март 2018 - Роналдињо влегува во политика
Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо ќе влезе во политиката, објавија медиумите во јужноамериканската земја.
 
среда, 21 март 2018 - Атлетико со последен обид да го спречи Гризман да премине во Барса
Атлетико Мадрид ќе направи последен обид за да го убеди Антоан Гризман да не замине по крајот сезоната.
 
среда, 21 март 2018 - ВАР - систем на натпреварите на Македонија против Финска и Азербејџан
Системот за видео помош на судиите ВАР ќе биде во функција на натпреварите што репрезентацијата на Македонија ќе ги игра против Финска и Азербејџан во Белек, Турција.
 
среда, 21 март 2018 - Ливерпул одреди рекордно обесштетување за трансферот на Салах
Премиерлигашот Ливерпул ја одреди 225 милиони евра за обештетување кое треба да го плати клубот кој ќе сака да го откупи Мохамед Салах.
 
среда, 21 март 2018 - Атлетико сака со Дибала да го замени Гризман
Напаѓачот на Јувентус Пауло Дибала може да се пресели во Атлетико Мадрид, објави „Марка“.
 
среда, 21 март 2018 - Легендата на кралевите од Мадрид,Раул почнува тренерска кариера
Легендарниот шпански фудбалер Раул, следниот месец ќе ја започне својата тренерска кариера.
 
среда, 21 март 2018 - Џеко: Можеме да ја елиминираме Барселона
Фудбалерот на Рома, Един Џеко верува дека неговиот тим може да ја елиминира Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите.
 
Навигација: 1 I 2 I 3 I 4 I 5 I 6 I 7 I 8 I 9 I 10 I 11 I 12 I 13 I 14 I 15 I 16 I 17 I 18 I 19 I 20 I 21 I 22 I 23 I 24