недела, 18 март 2018 - Важна победа на Скопје над Шкупи во борбата за опстанок во ПМФЛ
Предвреме отпишаниот Скопје со неколку изненадувачки резултати во последните рунди значајно си ги зголеми шансите за опстанок во Првата македонска фудбалска лига кои рапидно пораснаа по денешниот триумф над Шкупи.
 
недела, 18 март 2018 - Јунајтед и Тотенхем полуфиналисти во ФА Купот
Екипите на Манчестер Јунајтед и на Тотенхем изборија пласман во полуфиналето на ФА Купот, откако во полуфиналната фаза беа поуспешни од своите ривали.
 
сабота, 17 март 2018 - Само 27 гледачи, негативен рекорд во Хрватскиот фудбалски шампионат
Натпреварот од најсилната хрватска фудбалска лига меѓу Локомотива и Интер одигран попладнево во Загреб беше проследен од двоцифрен број гледачи.
 
сабота, 17 март 2018 - Само Пелистер од гостите, остана непоразен на средбите од 24. коло во ПМФЛ
На денешните четири натпревари од 24. коло во Првата македонска фудбалска лига, единствена екипа која освои бод на гостински терен е Пелистер.
 
сабота, 17 март 2018 - Баерн преговара со Покетино
Германскиот шампион Баерн Минхен сака да потпише договор со менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, пренесува „Сан“.
 
сабота, 17 март 2018 - Меси: Веќе не ми се приоритет головите
Најдобриот аргентински фудбалер и прва ѕвезда на Барселона, Лионел Меси кој досега 34 гола на сите натпреварувања оваа сезона, изјави дека не му се важни само головите, туку и асистенциите.
 
сабота, 17 март 2018 - Официјално: ВАР технологијата ќе се користи на СП 2018
Видео технологијата ќе биде вклучена на фудбалскиот Мундијал во Русија, одлучи Советот на ФИФА на седница одржана вчера во Богота, Колумбија.
 
сабота, 17 март 2018 - Манчини силно посакува да биде селектор на Италија
Италијанскиот тренер Роберто Манчини призна дека за него би било исклучителна чест да го предводи националниот тим на својата земја.
 
петок, 16 март 2018 - Тотенхем му нуди нов договор на Сон Хеунг-Мин
Тотенхем ќе започне разговори за продолжување на договорот со корејскиот играч од средниот ред Сон Хеунг-Мин, објавија британските медиуми..
 
петок, 16 март 2018 - Конте ги посочи двете цели пред Челзи
Челзи сака да го освои ФА Купот на Англија и да обезбеди место во топ 4 во лигата, при што приоритетите се подеднакво важни за клубот, изјави менаџерот на клубот, Антонио Конте.
 
петок, 16 март 2018 - Бутрагењо: Јувентус има победнички менталитет, нема да биде лесно
Еден од директорите во Реал Мадрид, Емилио Бутрагењо, предупреди дека во лицето на Јувентус ги очекува тежок противник во четвртфиналето во Лигата на Шампионите.
 
петок, 16 март 2018 - Алегри: Стануваме се подобри, време е да го победиме Реал
Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри ги сподели своите ставови за четвртфиналето во Лигата на шампионите, кој определи неговиот тим да се соочи со Реал Мадрид.
 
петок, 16 март 2018 - Хајнкес за ждребот: Се уште нема да славиме
Тренерот на Баерн Минхен, Јуп Хајнкес покажа почит кон ривалот Севиља по ждрепката за четвртфиналето на Лигата на шампионите.
 
петок, 16 март 2018 - Мурињо со долг монолог по прашање за елиминацијата од ЛШ
Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо денеска имаше 12-минутен монолог, предизвикан од прашање за незадоволството на навивачите по елиминацијата на тимот од Лигата на Шампионите.
 
петок, 16 март 2018 - Филипе Луис со фрактура на ногата, неизвесен за Светското првенство во Русија
Бекот на Атлетико Мадрид и репрезентацијата на Бразил, Филипе Луис има фрактура на ногата и може да го пропушти Светското првенство во Русија во текот на летото.
 
петок, 16 март 2018 - Почина 20 годишен фудбалер
Нова фудбалска трагедија го потресе светот денеска, по смртните случаи на капитенот на Фиорентина Давиде Астори и на талентираниот француски фудбалер Томас Родригес, откако во болница починал 20-годишниот Норвежанец, Адријан Лилебек Овлиен.
 
петок, 16 март 2018 - Клоп: Не сме фаворити против Сити
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп изрази оптимизам по извлекувањето на ждрепката за четвртфиналето на Лигата на шампионите.
 
петок, 16 март 2018 - Спортинг на Ристовски го доби Атлетико за ривал во четвртфиналето на ЛЕ
Екипата на Спортинг од Лисабон за која настапува македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски во четвртфиналето од фудбалската Лига Европа ќе се сретне со Атлетико Мадрид.
 
петок, 16 март 2018 - Карвахал побара од управата на Реал да го донесе Нејмар
Одбранбениот фудбалер на Реал, Дани Карвахал ја прозва управата на клубот да дејствува и да го доведе Бразилецот Нејмар од Пари Сен Жермен.
 
петок, 16 март 2018 - Венгер: Не знам дали Велбек го одглуми пеналот
Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер беше задоволен од победата со 3:1 остварена над Милан во реваншот од осминафиналето во Лига Европа. Тој ги пофали своите играчи кои се вратија по водството на противникот со 1:0.
 
петок, 16 март 2018 - Гатузо: Горд сум на моите играчи
Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, не сакаше да го коментира судењето на синоќешниот дуел со Арсенал што неговиот тим го загуби (1:3) и рече дека е задоволен од играта на тимот.
 
четврток, 15 март 2018 - УЕФА ќе го казни Бешикташ поради мачка
УЕФА ќе го казни турскиот клуб Бешикташ поради лошата организација на натпреварот со Баерн Минхен од Лигата на шампионите.
 
четврток, 15 март 2018 - Атлетико Мадрид обезбеди четвртфинале, победата во сенка на повредениот Фелипе Луис
Атлетико Мадрид е првата екипа која обезбеди место во четвртфиналната фаза на Лига Европа.
 
четврток, 15 март 2018 - Меси: Најважен е пласманот на тимот, не мојот личен успех
Лионел Меси во реванш натпреварот против Челзи од осминафиналето во Лигата на шампионите го постигна јубилејниот стоти гол во ова елитно натпреварување, но по мечот нагласи дека пласманот во четвртфиналето му е поважен од личниот успех.
 
четврток, 15 март 2018 - Навивачи на Челзи се жалат на третманот во Барселона
Фудбалскиот клуб Челзи соопшти дека неколку нивни навивачи се повредени во инцидентите на стадионот „Камп ноу“, непосредно пред натпреварот против Барселона во Лигата на шампионите.
 
четврток, 15 март 2018 - Македонија падна една позиција на ФИФА ранг листата
Македонската фудбалска репрезентација се најде на 75. место на најновата ранг листа објавена денес од страна Светската фудбалска федерација .
 
четврток, 15 март 2018 - Куртоа ја презема одговорноста за првиот гол
Голманот на Челзи, Тибо Куртоа призна дека првиот гол на Лионел Меси во победата на Барселона со 3:0 на „Камп Ноу“ е по негова вина.
 
четврток, 15 март 2018 - Марк Хјуз нов менаџер на Саутемптон
Премиерлигашот Саутемптон го назначи Марк Хјуз за нов шеф на стручниот штаб.
 
четврток, 15 март 2018 - Хајнкес рекордер со 11 последователни победи во ЛШ
Тренерот на Баерн Минхен, Јуп Хајнкес е првиот под чие водство една екипа стигнала до 11 победи во низа во фудбалската Лига на шампиони.
 
четврток, 15 март 2018 - Дешамп се уште нема донесено одлука дали Бензема ќе биде повикан на СП 2018
Селекторот на француската фудбалска репрезентација, Дидие Дешамп, нема одлучи дали на напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема ќе му упати покана за настап на Светското првенство 2018 година.
 
Навигација: 1 I 2 I 3 I 4 I 5 I 6 I 7 I 8 I 9 I 10 I 11 I 12 I 13 I 14 I 15 I 16 I 17 I 18 I 19 I 20 I 21 I 22 I 23 I 24