Елиф

Од понеделник, на Канал 5! На голема радост на сите генерации, пристигнуваат нови епизоди од најновата - трета сезона на вашата омилена „Елиф“. Само 6 месеци по трагичниот пожар, дознајте што ќе се случува со Елиф и нејзиното семејство. Почетокот на ...

Љубов

ВЕЧЕРВА ВO 20:30 НА КАНАЛ 5!

Нова играна серија во која љубовта, семејството и комичните моменти од животот се ставени во преден план! Ајде да внесеме малку насмевки и подобро расположение во нашите животи. Серијата со наједноставното, ...

Животот не е песна


...

Ноќен менаџер

Од понеделник, 15-ти мај, програмата на Канал 5 ќе биде збогатена со една од најдобрите британски серии за  2016-та. Серијата заради која прочуениот д-р Хаус (Хју Лори) доби ѕвезда на Булеварот на славните, а најшармантната британска ѕвезда Том ...

Само вистина

Дебатна емисија секој работен ден во 18:50 со Мирјана Трпческа и Елизабета Галевска. 


...

Библиотекарите

...

Македонски Приказни

...