МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПРЕГЛЕД НА НОВОСТИ

вторник, 13 февруари 2018 во 18:09
img

Ружин: Преговорите во финална фаза - во Виена се пеглаат разликите
Профосорот и поранешен амабсадор во НАТО, Нано Ружин, нема дилеми дека процесот е во самиот финиш и сега се договораат деталите.

Тој во изјава Канал 5 вели дека главен аргумент за ова е тоа Грција бара гаранации за одржливоста на решението. Со професорот Ружин разговараше Гоце Михајловски. 


КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА