МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПРЕГЛЕД НА НОВОСТИ

вторник, 13 февруари 2018 во 16:54
img

Принцот Хари настрада од коњче (ВИДЕО)
Пони го касна британскиот принц Хари за време на официјалната посета во Шкотска.

Принцот Хари за малку ќе настрадаше од церемонијалното коњче на Шкотската армија , кога на свеченоста , го гризна. Случката ја насмеа неговата свршеница , Меган Маркл , која надовр од строгиот протокол се изнасмеа.

Таа се спаси од коњчето , се поттргна , но затоа принцот не можеше да го иизбегне церемонијалното животно .

Понито наречено Круачан е маскота на Кралската регимента на Британската армија во Шкотска .

Кралската двојка Хари и Меган се во официјална посета на Единбург. 


КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА