МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: Свет

недела, 18 февруари 2018 во 21:58
img

Исламската држава ја презеде одговорноста за нападот во Русија
Екстремистичката ИД ја презеде одговорноста за пукотницата во руската провинција Дагестан, во која беа убиени пет луѓе.

недела, 18 февруари 2018 во 17:42
img

Петмина загинати во пукотница на југот на Русија (видео)
Пет лица загинаа, а пет се ранети, во пукотницата во Кизлјар во Дагестан во јужна Русија, соопшти Министерството за здравје на Дагестан.

недела, 18 февруари 2018 во 16:54
img

Трамп: “Плачат“ од смеа во Москва, опамети се Америко!
Претседателот на САД Доналд Трамп во серијата твитови ја критикуваше истрагата за можното руско мешање во американските претседателски избори 2016 година.

недела, 18 февруари 2018 во 16:36
img

Источна Европа го достигнала својот економски врв?
Економскиот раст во источниот дел на Европската унија можеби достигнал врв во последниот квартал, откако покачувањето на платите создаде зголемена побарувачка и зголемување на нарачките од основниот пазар за извоз на регионот – еврозоната, пишува „Bloomberg“.

недела, 18 февруари 2018 во 16:20
img

Макрон ја губи популарноста поради реформите во јавната управа
Францускиот претседател Емануел Макрон ја губи популарноста, јавува „АФП“.

недела, 18 февруари 2018 во 16:04
img

Дијалогот меѓу Белград и Приштина продолжува на 26 февруари
По 14-месечна пауза, техничките разговори меѓу Белград и Приштина ќе продолжат во Брисел на 26 февруари, објави денеска српскиот јавниот сервис РТС.

недела, 18 февруари 2018 во 12:16
img

Нетанјаху: Иран претставува најголема закана во светот
Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху изјави дека Израел, доколку биде потребно, ќе делува против Иран, а не само против неговите сојузници на Блискиот исток, пренесуваат германските медиуми.

недела, 18 февруари 2018 во 11:26
img

Бомба во дискотека во Босна, повредена една жена
Во дискотеката „QM“ во Бановичи, Босна и Херцеговина, синоќа била фрлена експлозивна направа, пришто е повредена една жена.

недела, 18 февруари 2018 во 10:40
img

Трамп: Пропуст на ФБИ на Флорида, премногу време трошат на Русија
Претседателот на САД, Доналд Трамп го критикуваше ФБИ бидејќи ги “пропуштил многубројните сигнали“ кои ги испратил осомничениот за пукотницата во училиштето во Флорида.

недела, 18 февруари 2018 во 10:16
img

Флорида на нозе: Дојде моментот (видео)
Илјадници демонстранти се собраа во Форт Лодердејл, на Флорида, барајќи построга контрола на наоружувањето.

недела, 18 февруари 2018 во 10:02
img

Се урна патнички авион во Иран - загинаа сите 66 патници и членови на екипажот
Ирански патнички авион денеска се урна на југот на Иран, јави „АП“ повикувајќи се на иранската новинска агенција „Фарс“.

недела, 18 февруари 2018 во 09:43
img

Лавров: Не ја правете истата грешка со Србија како си Украина
Со поставувањето на Србија пред изборот „Русија или Западот“, Европската Унија ја повторува истата грешка што ја предизвика кризата во Украина, која доведе до поделба на украинското општество, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

недела, 18 февруари 2018 во 09:36
img

Курц: САД се повлекува од сцената, Кина ја пополнува празнината
САД имаат економска моќ, која сега е посилна од било кога претходно, но се повлекува од светската сцена, изјави синоќа австрискиот канцелар Себастијан Курц.

сабота, 17 февруари 2018 во 17:07
img

Пожар во близина на еден од најсветите будистички храмови во Тибет (видео)
Гори познатиот будистички храмт Џоханг, кој се наоѓа во Ласа на Тибет, објави новинската агенција Сина

сабота, 17 февруари 2018 во 16:36
img

Мекмастер: Доказите за руско мешање во изборите во САД се неспорни
Доказите за мешањето на Русија во претседателските избори во САД во 2016 година се неспорни, изјави денеска во Минхен советникот за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, Херберт Рејмонд Мекмастер.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА