МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: Живот

недела, 18 февруари 2018 во 12:06
img

Педофил се допишувал со 11 годишно девојче, а нејзиниот татко го наместил и претепал (Фото)
Аргентинецот Волтер Родригез одлучил самиот да се пресмета со педофилот кој сакал да ја прелаже и обљуби неговата ќерка.

недела, 18 февруари 2018 во 09:03
img

Автомобилот на Тесла на крајот сепак ќе се судри со Земјата
Црвениот роудстер на Тесла во иднина својот пат низ вселената би можел да го заврши таму каде што го почна – судир со Земјината атмосфера, покажаа пресметувањата на научниците од Универзитетот во Торонто.

сабота, 17 февруари 2018 во 21:30
img

Си пресекла прст за да си направи привезок од истиот
Девојката има десетици тетоважи и пирсови по целото тело, па сакала да направи нешто екстремно.

сабота, 17 февруари 2018 во 20:56
img

3 годишно девојче премрзнало пред градинка
Учителките заборавиле да го внесат девојчето во градинката откако завршиле со активностите на отворено.

сабота, 17 февруари 2018 во 13:52
img

До 2050 година речиси 80 проценти од светската популација ќе живее во градовите
Кон средината на 20. век само триесет проценти од светското население живеело во метрополите, додека денес речиси 50 проценти.

сабота, 17 февруари 2018 во 11:39
img

Поранешен канадски министер: Илуминатите и вонземјаните постојат (видео)
Поранешниот канадски министер за одбрана, Пол Хелјер неодамна јавно соопшти дека илуминатите навистина постојат и го контролираат целиот свет.

сабота, 17 февруари 2018 во 10:44
img

Дедо ја прогонувал бабата која го оставила па и го запалил станот
Еден заљубен осумдесет и четиригодишен Италијанец не можел да се помири со фактот дека го напуштила девојката, па од љубомора и одмазда се обидел да и го запали станот.

сабота, 17 февруари 2018 во 10:17
img

Реалната мапа на светот не наликува на она што досега сте го виделе (видео)
За разлика од традиционалната Меркаторова проекција од 16 век, на која сите сме навикнати, мапата објавена на Јутуб каналот на „BuzzfeedBlue” ги претставува реалните размери на континентите и државите.

петок, 16 февруари 2018 во 16:35
img

,, Кимџонгилиа “ – ново цвеќе во чест на најсаканиот диктатор (ГАЛЕРИЈА)
Севернокорејските ботаничари измислија и произведоа нов вид цвеќе во чест на починатиот диктатор Ким Јонг Ил.

петок, 16 февруари 2018 во 16:20
img

Ги претепале патниците на луксузно крстарење (ВИДЕО+ФОТО)
Цело 23 - члено семејство е исфрлено од крузер , откако се степале со другите патници и екипажот.

петок, 16 февруари 2018 во 13:46
img

Не сакала да се оддели од својата чанта и влегла во ренгенот !!
Едена жена од јужниот дел на Кина не сакала да се оддели од својата мала чанта и решила заедно со неа да мине преку ренгенот на една железничка станица.

петок, 16 февруари 2018 во 13:43
img

Тајната на една држава: Зошто се најбогати?
Британскиот весник „Гардијан“ се одлучи да ја прикаже една од најдобрите држави во Европа, но и светот – Финска.

петок, 16 февруари 2018 во 13:27
img

Познатата мапа на светот, вредна милиони е чист фалсификат (фото)
Познатата карта на светот, која наводно потекнува од 16-тиот век, на која е прикажан и новооткриениот континент “Америка“ е фалсификат, објави Баварската државна библиотека која ја купила картата во 1990 година за тогаш астрономски два милиони германски марки.

петок, 16 февруари 2018 во 13:12
img

Норвешкиот убиец Брејвик тврди дека се покајал
Норвежанецот Андрес Беринг Брејвик кој е во затвор поради убиство на 77 луѓе во Осло и на островот Утоја, тврди дека е подготвен да ги отфрли милитантните верувања и националистичката идеологија, пренесува весникот „Вердес ганг“.

петок, 16 февруари 2018 во 09:29
img

Руски фудбалер го навлече бесот на јавноста со оваа снимка (видео)
Рускиот фудбалер Станислав Манајев го исекна својот нос со банкнота од пет илјади рубљи (70 евра), а снимката од тој момент од авионот ја објави на својот инстаграм профил.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА