МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: Македонија

недела, 18 февруари 2018 во 21:07
img

Старец настрада во пожар во охридското село Песочан
Постаро машко лице настрада во пожар што попладнево ја зафатило куќата во кое лицето живеело само во охридското село Песочан.

недела, 18 февруари 2018 во 20:52
img

Тиквешани го истераа адетот со амкање јајце
Тиквешани денеска покрај барањето на прошка едни од други, го истераа и традиционалниот адет на амкање јајце кој го практикуваат на секоја Прочка. Во домот на семејството Милошевиќ од повеќенационалното село Корешница, демиркаписко, ни рекоа дека од дедовци на внуци се пренесува овој обичај на кој најмногу се радуваат децата.

недела, 18 февруари 2018 во 19:40
img

Некои од миомите не мора да се отстрануваат
Миомите не секогаш треба оперативно да се отстрануваат при желбата да се забремени.

недела, 18 февруари 2018 во 18:44
img

Можна ли е деблокада на Собранието?
Можно ли е деблокирање на реформските процеси, потребен ли е политички договор, можно ли е до лето да се реши прашањето за името.

недела, 18 февруари 2018 во 17:53
img

Анима Мунди - Да не се користат живи животни во маските на карневалите
Живиот штрк искористен во маска на карневалот во Струмица ги покрена на реакција од здружението за заштита на животните Анима Мунди.

недела, 18 февруари 2018 во 15:44
img

Џафери присуствуваше на одбележувањето на 10-годишнината од независноста на Косово
Претседателот на Собрание на Република Македонија, Талат Џафери денеска присуствуваше на одбележувањето на 10-годишнината од независноста на Косово.

недела, 18 февруари 2018 во 15:43
img

Деновиве средба Ахмети - Мицковски
Се крчка средба меѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ Христијан Мицковски и Али Ахмети за реформските закони.

недела, 18 февруари 2018 во 15:16
img

Гаши избран за претседател на БЕСА на конгресот во Тетово
Африм Гаши е новиот претседател на движењето БЕСА, избран на денешниот конгрес што се одржа во Тетово.

недела, 18 февруари 2018 во 15:14
img

СДСМ: Времето на инертни институции заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ од власт
Времето на инертни институции заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ од власт, се расчистува случајот со малолетната жртва- соопштуваат од СДСМ.

недела, 18 февруари 2018 во 14:58
img

Фудбалер од Србија- Има одлични услови на терените и во хотелите во Охрид
Охрид развива спортски туризам. На терените на „Билјанини извори“ на зимски подготовки тренираат фудбалски тимови од земјава, но и од регионот Србија и Косово.

недела, 18 февруари 2018 во 14:51
img

Лозарите ги поздравуваат најавените мерки и олеснувања
Дополнителна поддршка за подигнување нови лозови насади, за обнова на сортите и старосната структура на лозјата , инвестиции за поставување капка по капка системи за наводнување, воведување на зелена нафта.

недела, 18 февруари 2018 во 14:42
img

Кирацовски: Пред нас е време на лична и општествена одговорност
Генералниот секретар на Социјалдемократскиот сојуз Александар Кирацовски во чест на празникот Велики поклади – Прочка, упати честитка до граѓаните како и до поглаварот на МПЦ-Охридска Архиепископија г.г. Стефан.

недела, 18 февруари 2018 во 14:41
img

Мицковски: Покајанието и простувањето се патот кон спасението и духовното обединување
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод денешниот празник Прочка испрати честитка до Поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, Архиепископ Охридски и Македонски Г.Г. Стефан.

недела, 18 февруари 2018 во 14:39
img

Една од основите на христијанството е проштевањето
Какво е значењето на денешниот празник и која е неговата тежина во христијанската вера?

недела, 18 февруари 2018 во 14:37
img

Радев: Ќе си заминам од тука со најтопли чувства и со чувство на задолженост
Камбаните на Бигорскиот манастир вчера биеја за бугарскиот претседател Румен Радев како прв највисок странски државен претставник што го посетил манастирот уште од кога тој постои.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА