МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: Други спортови

среда, 07 февруари 2018 во 10:57
img

Формиран Иницијативен одбор за свикување вонредно Собрание на ПФМ
Со поддршка на 15 од вкупно 25 клубови формиран е Иницијативен одбор за свикување и одржување на вонредно легално Собрание на Пливачката федерација на Македонија.

понеделник, 05 февруари 2018 во 10:25
img

ИОК одби да им даде дозвола за настап на ЗОИ на Русите „ослободени“ од ЦАС
Интернационалниот олимписки комитет (ИОК) одби да им дозволи на 15 руски спортисти кои беа ослободени од спортскиот арбитражен суд во Лозана (ЦАС), да настапат на Олимписките игри во Пјонгчанг.

петок, 02 февруари 2018 во 17:40
img

Германците не се оптимисти пред почетокот на ЗОИ
Претседателот на Конфедерацијата на олимписките спортови во Германија, Алфонс Хорман не е уверен дека на претстојната Олимпијада во Пјонгчанг спортистите од таа земјата ќе се претстават подобро во споредба со Сочи 2014.

петок, 02 февруари 2018 во 17:01
img

Гудиќ: Македонија поканета да се приклучи во „Спортските игри за млади“
Македонија е поканета да се приклучи во најголемата манифестација во рамки на аматерскиот спорт во Европа, за учениците од основните училишта, информира извршниот директор на Регионалната организација на „Спортските игри за млади“ Тихомир Гудуќ.

четврток, 01 февруари 2018 во 13:39
img

Продадени 75 проценти од билетите за ЗОИ 2018
На осум дена до почетокот на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, организаторот соопшти дека се продадени околу 75 проценти од билетите.

среда, 31 јануари 2018 во 17:10
img

Русија ќе организира натпреварување за спортистите на кои им е забрането учество на ЗОИ
Претседателот Владимир Путин нареди Владата да организира спортски натпревари за руските спортисти на кои им е забранет настап на Зимските олимписки игри во Пјеончанг, поради допинг-скандалот, изјави денеска неговиот портпарол Дмитриј Песков.

вторник, 30 јануари 2018 во 20:51
img

Алонсо ќе вози на „24 часа Ле Ман“
Возачот на Мекларен, Фернандо Алонсо со Тојота ќе учествува во трката „24 часа Ле Ман“.

вторник, 30 јануари 2018 во 18:10
img

Македонија со тројца спортисти на ЗОИ во Пјонгчанг
Македонија ќе биде претставувана од тројца спортисти на претстојните Зимски Олимписки игри во Пјонгчанг, Јужна Кореја.

понеделник, 29 јануари 2018 во 10:37
img

Стефановска деветта на Светската карате премиер лига
Моника Стефановска го освои деветтото место на првиот турнир од светската 1 Премиер Карате Лига кој се одржа во Париз и беше најдобро пласирана Македонка на престижното натпреварување.

петок, 12 јануари 2018 во 11:57
img

Ден одмор за натпреварувачите на релито „Дакар 2018“
По шестте изминати етапи на 40-то издание на најпознатото светско рели „Дакар“, денеска е слободен ден.

недела, 07 јануари 2018 во 12:15
img

Сандерленд и Ал Атијах стартуваа со победи на релито „Дакар 2018“
Четириесетото издание на најпознатото светско рели „Дакар“ започна со победи на Сем Сандерленд и Насер Ал Атијах, во најатрактивните категории.

понеделник, 01 јануари 2018 во 13:50
img

Северна Кореја најави учество на Игрите во Јужна Кореја
Организацискиот комитет на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, Јужна Кореја, ги поздравува намерите на Северна Кореја да испрати делегација со спортисти.

вторник, 26 декември 2017 во 18:29
img

МОК потпиша договор со 12 спортисти за Олимписка стипендија Токио 2020
Македонскиот олимписки комитет (МОК) денеска потпиша договор со дванаесетмина македонски спортисти, за добивање на Олимписка стипендија Токио 2020.

вторник, 19 декември 2017 во 12:04
img

Вардар ги собра наградите во изборот на Сојуз на спортови на град Скопје
Актуелниот европски шампион Вардар освои најмногу награди во изборот за спортисти на 2017 година што го спроведе Сојузот на спортови на град Скопје.

сабота, 16 декември 2017 во 19:22
img

Продолжува слабиот настап на македонските пливачи на ЕП во кратки базени
На Европското првенство во пливање во кратки базени (25 метарски), што се одржува во Копенхаген, македонските пливачи повторно беа меѓу најслабите.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА