МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: НБА

недела, 18 февруари 2018 во 09:22
img

Девин Букер рекорден снајперист на Ол-стар викендот
Најголемото изненадување во натпреварот за шутираше на три поени го направи играчот на Феникс Санс, Девин Букер, кој триумфираше со 28 од можни 34 поени и постави нов рекорд на Ол-стар викендите.

сабота, 17 февруари 2018 во 11:11
img

Американците поразени од „Тимот на светот“, Богдановиќ МВП
„Тимот на светот“ со убедливи 155:124 ја совлада екипата на САД во Ол-стар натпреварот „Ѕвезди во подем“.

петок, 16 февруари 2018 во 18:18
img

Нетси ќе поделат десет илјади фигури со ликот на Дражен Петровиќ
Бруклин Нетс на средбата со Чикаго Булс, закажана за 27. февруари, првите 10.000 гледачи во салата ќе ги наградат со посебно изработена фигура со ликот на Дражен Петровиќ.

петок, 16 февруари 2018 во 10:43
img

Србинот Јокиќ со најбрз „трипл-дабл“ во историјата
Србинот Никола Јокиќ го води Денвер самоуверено кон плеј-офот во НБА, а изминатава ноќ фановите на „нагетс“ уживаа во една од најсилните презентации во сезоната.

четврток, 15 февруари 2018 во 18:27
img

Баркли призна дека играл пијан на натпревар во НБА
Легендата на НБА, Чарлс Баркли откри дека во еден натпревар од својата кариера играл во алкохолизирана состојба. Ова се случи во популарното шоу на Џими Кимел.

понеделник, 12 февруари 2018 во 09:30
img

Повлечен дресот на Пол Пирс
Бостон Селтикс го повлече дресот со број 34 што го носеше Пол Пирс и го закачи под сводот на „ТД Гарден Арена“ меѓу дресовите на легендите на клубот од Масачусетс.

сабота, 10 февруари 2018 во 15:11
img

Белинели ја напушта Атланта, го бараат три екипи
Италијанскиот бек Марко Белинели постигна договор со Атланта и наскоро ќе стане слободен агент.

сабота, 10 февруари 2018 во 11:08
img

Леброн: Во тимот нема сенки од минатото
Очевидно задоволен од промените во Кливленд, Леброн Џејмс одигра уште една одлична партија, а без новите играчи, „Кавс“ ја победија Атланта со 123:107.

петок, 09 февруари 2018 во 09:33
img

Бостон по многу пресврти го совлада Вашингтон
Бостон го совлада Вашингтон со 110:104 по продолженија во натпревар со многу пресврти.

четврток, 08 февруари 2018 во 21:35
img

Кливленд за Ајзеа и Фрај ги доби Кларксон и Ненс од Лејкерс
Лос Анџелес Лејкерс и Кливленд Кавалирс на само некоку часа пред крајниот рок донесоа одлука да разменат неколку значајни играчи.

среда, 07 февруари 2018 во 11:47
img

Видео: Заврши сезоната за Порзингис
Кошаркарот на Њујорк Никс, Кристапс Порзингис ги скина предните вкрстени лигаменти на коленото за време на натпреварот со Милвоки Бакс одигран ноќеска во Њујорк.

вторник, 06 февруари 2018 во 18:14
img

Новицки над 50.000 минути на терен, Маверикси му го згрешија презимето
Дирк Новицки стана шестиот играч во историјата на НБА лигата со одиграни над 50 илјади минути.

сабота, 03 февруари 2018 во 09:47
img

Монро се договори со Бостон
Досегашниот кошаркар на Феникс Санс, Грег Монро, кариерата ќе ја продолжи во Бостон Селтикс.

вторник, 30 јануари 2018 во 10:56
img

Размена во НБА: Грифин во Детроит, Марјановиќ во Клиперс
Српскиот кошаркар Бобан Марјановиќ од Детроит премина во Лос Анџелес Клиперс во размената при која Блејк Грифин отиде во обратна насока.

понеделник, 29 јануари 2018 во 10:37
img

Двојно зголемени паричните награди за победниците на НБА „Ол-Стар“ натпреварот
Со цел зголемување на мотивот за квалитетна кошарка, раководството на НБА лигата одлучи двојно да ја покачи паричната награда за победниците на претстојниот „Ол-Стар“ натпревар.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА