МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: Тенис

недела, 18 февруари 2018 во 09:12
img

Федерер против Димитров за титулата во Ротердам
Рожер Федерер со 2:0 во сетови го совлада Италијанецот Андреас Сепи и се пласираше во финалето на тенискиот турнир во Ротердам.

петок, 16 февруари 2018 во 22:24
img

Федерер се врати на врвот на АТП листата
Рожер Федерер во четвртфиналето во Ротердам успеа да го совлада Робин Хасе со 2-1 во сетови, а самиот пласман во полуфиналето го искачи на првото место на АТП листата.

петок, 16 февруари 2018 во 09:49
img

Федерер на победа од постигнување за историјата
Рекордерот со освоени 20 Гренд слем титули, Роџер Федерер е само на една победа од тоа да стане најстариот тенисер, кој некогаш бил на чело на светската АТП листа.

петок, 16 февруари 2018 во 09:46
img

Таткото на Ѓоковиќ објави кога тој се враќа теренот
Новак Ѓоковиќ се опоравува од операција на лактот и веќе почна да тренира во салата.

четврток, 15 февруари 2018 во 16:33
img

Шарапова одби „вајлд карта“ за Дубаи поради повреда
Поранешната број 1 на светската ВТА листа, Марија Шарапова и финалистката од Отвореното првенство на САД во 2017 година, Медисон Кис нема да играат на турнирот во Дубаи следната недела.

среда, 14 февруари 2018 во 21:58
img

Бекер: Новак не го ценат доволно
Тениската легенда Германецот Борис Бекер е уверен дека Новак Ѓоковиќ ќе продолжи да освојува титули откако во целост ќе му заздрави повредата на лактот, која го мачи веќе две години.

вторник, 13 февруари 2018 во 20:08
img

Ѓоковиќ: Близу сум до враќање
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека вложува напори што е можно поскоро да се врати на тениските терени.

петок, 09 февруари 2018 во 21:49
img

Федерер и Ѓоковиќ го пропуштаат турнирот во Монте Карло ?
Повеќето главни ѕвезди на машкиот тенис ќе учествуваат во „Мастерс“ турнирот во Монте Карло. Листата за 112-то издание на турнирот ќе биде официјално објавена во март.

четврток, 08 февруари 2018 во 19:31
img

Новак Ѓоковиќ на списокот за Индијан Велс
Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ се најде на списокот на пријавени играчи за учество на Мастерсот во Индијан Велс, соопштија организаторите на турнирот.

четврток, 08 февруари 2018 во 09:43
img

Федерер со шанса да стане најстариот број 1 на АТП ранг листата
Роџер Федерер изненадувачки го објави своето учество во АТП 500 во Ротердам следната недела. Целта на Швајцарецот е првата позиција на АТП ранг листата, која ќе ја оствари, ако стигне до полуфинале на турнирот.

вторник, 06 февруари 2018 во 16:31
img

Ноле на прв тренинг по операцијата на лактот (ВИДЕО)
Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ го одработи првиот тренинг само неколку дена по операцијата на лактот на десната рака.

вторник, 06 февруари 2018 во 13:48
img

Надал се враќа на теренот на крајот од февруари
Лидерот на светската АТП листа, Рафаел Надал (Шпанија) потврди дека ќе биде подготвен да се врати на теренот на турнирот во мексиканскиот град Акапулко, кој почнува на 26 февруари.

понеделник, 29 јануари 2018 во 11:52
img

Рекордна посетеност на Австралија опен
Прес службата на Австралија опен се пофали дека годинешното издание на турнирот беше посетено од рекордни 743.667 лица.

понеделник, 29 јануари 2018 во 10:31
img

Вознијацки за прв пат на врвот на ВТА ранг листата
Победничката на Австралија опен, Каролина Вознијацки од денеска и официјално е на лидерската позиција на ВТА рејтинг листата.

недела, 28 јануари 2018 во 13:56
img

Федерер повторно најдобар на Австралија опен
Роџер Федерер повторно е победник на Австралија опен.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА