МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: Скијање

недела, 04 февруари 2018 во 16:46
img

Форфанг победник на ски-скоковите во Вилинген
Норвежанецот Јохан Андре Форфанг е победник на денешните ски-скокови во Вилинген, Германија.

недела, 04 февруари 2018 во 16:42
img

Втора победа во два дена за Вон
Американската скијачка Линдзи Вон ја оствари 81. победа во Светскиот куп откако денеска победи и на вториот спуст што викеднов се возеше во германски Гармиш Партенкирхен.

сабота, 03 февруари 2018 во 16:31
img

Вон му се доближува на Стенмарк
Американката Линдзи Вон попладнево ја забележа 80. победа во Светскиот куп, откако беше најбрза на спустот возен во германски Гармиш.

вторник, 23 јануари 2018 во 22:35
img

Нов историски триумф на Марсел Хиршер
Австриецот Марсел Хиршер оствари нова победа во Светскиот куп (СК) во алпско скијање и тоа не било каква туку за влез во историјата.

недела, 21 јануари 2018 во 16:36
img

Кристорефрсон ја прекина доминацијата на Хиршер
Норвежанецот, Хендрик Кристоферсон ја прекина победничката низа од седум триумфи на Марсел Хиршер во Светскиот куп во алпско скијање.

недела, 21 јануари 2018 во 16:16
img

Прва победа на Лара Гут по една година
Швајцарката, Лара Гут е победничка на денешната супер-велеслаломска трка од Светскиот куп во алпско скијање, која се одржа во италијанскиот центар Кортина д’Ампецо.

сабота, 20 јануари 2018 во 17:29
img

Дресен најбрз на спустот во Кицбил
Германецот, Томас Дресен е победник на спуст трката од Светскиот куп (СК) во алпско скијање, што се одржа денеска на легендарната патека во австрискиот ски-центар Кицбил.

сабота, 13 јануари 2018 во 16:54
img

Брињоне најбрза на супер-џи во Австрија
Италијанката Федерика Брињоне е победничка на денешната трка во супервелеслаломот од Светскиот куп што се возеше во австрискиот зимски центар Бадклајнкирхајм.

недела, 07 јануари 2018 во 16:53
img

Нов триумф на Хиршер во Аделбоден
Марсел Хиршер уште еднаш потврди дека во моментов е најдобриот светски скијач кога во прашање се техничките дисциплини.

недела, 07 јануари 2018 во 15:48
img

Шифрин продолжува со доминацијата во Светскиот куп
Американската скијачка Михаела Шифрин ја продолжува својата доминација во Светскиот куп во алпско скијање.

сабота, 06 јануари 2018 во 16:27
img

Хиршер најдобар на велеслаломот во Аделбоден
Марсел Хиршер уште еднаш потврди дека е во одлична форма пред Зимските олимписки игри во Пјеонгчанг кои започнуваат за нешто повеќе од еден месец.

сабота, 06 јануари 2018 во 15:20
img

Шифрин продолжува со доминацијата во Светскиот куп
Американската скијачка Михаела Шифрин ја продолжува својата доминација во Светскиот куп во алпско скијање.

среда, 03 јануари 2018 во 21:05
img

Нов триумф на Микаела Шифрин
Американската скијачка Микаела Шифрин забележа нова победа во Свексиот куп во алпско скијање.

понеделник, 01 јануари 2018 во 17:05
img

Штох триумфира и на втората од „Четирите скокалници“
Полскиот ски-скокач Камил Штох со скокови од 135,5 и 139,5 метри и вкупно 283,4 бода победи на денешното натпреварување во Гармиш-Партенкирхен.

сабота, 30 декември 2017 во 19:47
img

Штох победник на првата скокалница од Новогодишната турнеја
Полскиот ски скокач Камил Штох е победник на првата скокалница од Новогодишната турнеја што се одржа денеска во германскиот град Оберсдорф.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА