МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: Ракомет

недела, 18 февруари 2018 во 19:52
img

Вардар го совлада Пик Сегед и се зацврсти на лидерската позиција
Вардар на домашен терен го совлада Пик Сегед со 34:30 во тежок и неизвесен натпревар од Лигата на шампионите.

сабота, 17 февруари 2018 во 16:02
img

Лекиќ, Цвијиќ и Радичевиќ од Вардар заминуваат во ЧСМ Букурешт
Вардаровите ракометарки Андреа Лекиќ, Драгана Цвијиќ и Јованка Радичевиќ од следната сезона ќе настапуваат ЧСМ Букурешт, потврди денеска романскиот клубот на својата интернет страница.

петок, 16 февруари 2018 во 14:25
img

Стоилов: Ние сме европски шампиони и така треба да се однесуваме
Европскиот ракометен шампион Вардар во недела, 18-ти февруари во СЦ „Јане Сандански“ излегува против унгарски ПИК Сегед во Лигата на Шампионите.

среда, 14 февруари 2018 во 18:24
img

Јагањац од Металураг со најубав гол на колото во СЕХА
Голот на Халил Јагањац од Металураг доби најмногу гласови во изборот на најубав гол во 13. коло во регионалната СЕХА-лига.

среда, 14 февруари 2018 во 16:10
img

Лино Червар останува селектор на Хрватска
Лино Червар останува селектор на хрватската ракометна репрезентација и покрај слабите резултати на Европското првенство.

вторник, 13 февруари 2018 во 12:14
img

Лазаров го најави четвртиот ракометен камп
Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров и оваа година ќе одвои време негово знаење кое го стекнал во својата пребогата спортска кариера да го пренесе на младите за време на кампот „Кирил Лазаров 7“.

вторник, 13 февруари 2018 во 10:14
img

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА
Ракометарите на Вардар вечер го пречекуваат словенечкиот претставник Цеље во дуел од регионалната СЕХА лига.

сабота, 10 февруари 2018 во 19:44
img

Барса со минимална победа над Вардар
Барселона му го нанесе првиот пораз на Европскиот првак , Вардар сезонава , откако го совлада со 29-28 (15-14).

сабота, 10 февруари 2018 во 19:14
img

Вардарки ја продолжија победничката серија во ЛШ
Ракометарките на ЖРК Вардар попладнево во СЦ „Јане Сандански“ ја совладаа екипата на Будуќност со 31-24 (19-8).

сабота, 10 февруари 2018 во 10:42
img

Барселона против Вардар во натпреварот на колото во ЛШ
Европскиот шампион Вардар денеска и гостува на Барселона во натпревар од ракометната Лига на шампионите.

петок, 09 февруари 2018 во 08:43
img

Талески со одлична партија во триумфот на Рајн Некар Левен
Македонскиот репрезентативец Филип Талески одигра одлична партија за Рајн Некар Левен на натпреварот против Лемго во рамките на 20. коло од Бундеслигата.

четврток, 08 февруари 2018 во 17:00
img

Нацева: Вардар од септември ќе настапува со ракометарки од сопствените школи
Извршната директорка на ЖРК Вардар Гордана Нацева, денеска на прес-конференцијата пред дуелот со Будуќност во ЛШ потврди дека клубот на крајот на сезоната го распушта досегашниот состав.

четврток, 08 февруари 2018 во 13:17
img

Радичевиќ: „Јане Сандански“ ќе остане неосвоива тврдина за сите
Балканското ракометно дерби во женска конкуренција во лигата на шампионите се игра викендов во Скопје, а ни гостува тимот на Будуќност, поранешен двократен европски првак. Средбата се игра во сабота во 15 часот во СЦ „Јане Сандански".

недела, 04 февруари 2018 во 19:11
img

Вардарки го „разбија“ Битигхајм
Екипата на Вардар продолжува со победите во Лигата на шампионите, откако вечерва го совладаа Битигхајм со убедливи 38:26.

сабота, 03 февруари 2018 во 14:46
img

Мукаетов: Комплименти до Раул, поединци суетите да ги остават дома
Претседателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов на денешното редовно Годишно собрание се осврна на настапот на репрезентацијата на ЕП во Хрватска.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА