МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: Кошарка

недела, 18 февруари 2018 во 09:11
img

Вечно дерби“ за финале – МЗТ против Работнички за титулата во Купот
МЗТ Скопје Аеродром успеа да ја совлада Блокотехна со 78:89 и обезбеди пласман во финалето на кошаркарскиот Куп на Македонија.

сабота, 17 февруари 2018 во 09:18
img

Куманово против Работнички, МЗТ и Блокотехна во полуфиналето на Купот
Куманово е последниот полуфиналист во Купот на Македонија, откако без многу проблеми го совлада Гостивар со 85:65.

петок, 16 февруари 2018 во 20:57
img

МЗТ преку Фени во полуфинале на Купот
МЗТ Скопје Аеродром е третиот полуфиналист на Купот на Македонија откако го совлада Фени индустри со резултат од 115:68.

петок, 16 февруари 2018 во 18:16
img

Блокотехна обезбеди пласман во полуфиналето на Купот
Блокотехна со лесна победа од 110:88 над АВ Охрид обезбеди пласман во полуфиналето на Купот на Македонија.

петок, 16 февруари 2018 во 16:11
img

Работнички прв полуфиналист на Купот
Работнички е прв полуфиналист на Купот на Македонија откако со убедливи 103:49 го совлада бранителот на трофејот Карпош Соколи.

среда, 14 февруари 2018 во 21:02
img

Фијаско од „минус 60“ на македонските кошаркарки во Италија
Женската кошаркарска репрезентација на Македонија претрпе тежок пораз од 93:33 на гостувањето против Италија во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година.

вторник, 13 февруари 2018 во 17:08
img

Венгер останува без напаѓачи во Лига Европа
Напаѓачот на Арсенал, Александар Лаказет ќе пропушти меѓу четири и шест недели, откако бил подложен на операција на коленото на левата нога.

недела, 11 февруари 2018 во 15:51
img

Наумоски останува уште две години на чело на МКФ
Петар Наумоски останува претстедател на Македонската кошаркарска федерација (МКФ).

недела, 11 февруари 2018 во 09:59
img

Вонредно собрание на МКФ, се решава судбината на Наумовски
Вонредно собрание на Македонската Кошаркарска Федерација (МКФ) ќе се одржи денеска напладне на кое ќе се одлучува дали актуелниот претседател, Петар Наумовски ќе остане на чело на МКФ.

четврток, 08 февруари 2018 во 20:55
img

АБА лигата го казни Партизан со 500 евра
АБА лигата го казни кошаркарскиот клуб Партизан со 500 евра поради инцидентот на натпреварот против Мега Бемакс од 19. коло на лигата.

четврток, 08 февруари 2018 во 09:04
img

Пешиќ ќе ја предводи Барселона
Трофејниот српски тренер Светислав Пешиќ до крајот на сезоната ќе биде тренер на кошаркарскиот клуб Барселона, објави шпанскиот весник „Мундо Депортиво“.

понеделник, 05 февруари 2018 во 20:53
img

Евролига со „сурова“ казна за шефот на ПАО
Евролига одлучи да го казни првиот човек на Панатинаикос, Димитрис Јанакопулос, познат по своите контроверзни и несоодветни изјави.

понеделник, 05 февруари 2018 во 12:32
img

Кошаркарскиот куп на Македонија ќе се игра во Кавадарци
Втора година по ред градот Кавадарци ќе биде центар на Купот на Македонија во кошарка.

сабота, 03 февруари 2018 во 13:33
img

МЗТ против Олимпија по четвртиот триумф во АБА лигата
Екипата на МЗТ Скопје Аеродром попладнево, на домашен терен во салата „Јане Сандански“, ќе го пречекаат тимот на Петрол Олимпија на отворањето на 19. коло од АБА-лигата.

петок, 02 февруари 2018 во 16:34
img

Лазовски го скрати список на кошаркарки повикани за евро-квалификациите
Селекторот на македонската репрезентација Марјан Лазовски, го скрати списокот на кошаркарки повикани за претстојните два натпревара во рамки на евро-квалификациите.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА