МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: ЗОИ - Пјонгчанг 2018

недела, 18 февруари 2018 во 16:12
img

ЗОИ 2018: Украинецот Олександр Абраменко го освои златото во акробатски скокови
Украинскиот скијач Олександр Абраменко го освои златото во акробатски скокови на Зимските олимписките игри во Пјонгчанг.

недела, 18 февруари 2018 во 11:28
img

ЗОИ 2018: Братен го освои златото во слоупстајл
Норвежанецот Ојстеин Братен го освои златото во акробатско скијање во дисциплината слоупстајл на Зимските олимписките игри во Пјонгчанг.

недела, 18 февруари 2018 во 09:23
img

ЗОИ 2018. Антонио Ристевски не ја заврши трката во велеслалом
Македонскиот репрезентативец Антонио Ристевски имаше неуспешен настап на велеслаломската трка на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг.

сабота, 17 февруари 2018 во 16:03
img

ЗОИ 2018: Ханју го одбрани златото во уметничко лизгање
Јапонецот Јузуру Ханју го освои златниот медал во уметничко лизгање на Зимските олимписки игри (ЗОИ) во Пјонгчанг.

сабота, 17 февруари 2018 во 11:09
img

Ледецка: Не можев да поверувам, мислев дека е грешка
Чешката сноубордерка Естер Ледецка, која освојуваќи го златото во супервелеслалом, направи најголемото изненадување во алпско скијање на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, по трката изјави дека е изненадена и не верувала дека ова може да се случи.

сабота, 17 февруари 2018 во 10:20
img

ЗОИ 2018: Шведска на врвот од табелата во карлинг
Шведската репрезентација во карлинг ја совлада Канада со 6:2 на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг и се наоѓа на врвот од табелата со остварени пет победи на исто толку натпревари.

сабота, 17 февруари 2018 во 09:26
img

ЗОИ 2018: Чешка сноубордерка го освои златото во супервелеслалом
Естер Ледецка од Чешка го освои златото во супервелеслалом и го направи најголемото изненадување во алпско скијање на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг.

петок, 16 февруари 2018 во 16:56
img

Белорусинката Хана Хускова го освои златото во акробатски скокови
Белорусинката Хана Хускова го освои златото во акробатски скокови на Зимските олимписките игри во Пјонгчанг.

петок, 16 февруари 2018 во 10:44
img

ЗОИ 2018: Дарио Колоња со трето олимписко злато
Швајцарецот Дарио Колоња ја освои олимписката титула во крос-кантри слободен стил на 15 километри долгата патека на Игрите во Пјонгчанг.

петок, 16 февруари 2018 во 09:58
img

ЗОИ 2018: Австриец скрши врат во Пјонгчанг
Австриецот Маркус Шајрер преживеа кошмарен пад во четвртфиналето на сноуборд крос.

петок, 16 февруари 2018 во 09:57
img

ЗОИ 2018: Олимписко злато за Република Кореја во скелетон
Претставникот на домаќините Сунбин Јун ја освои олимписката титула во скелетон за мажи од зимските игри во Пјонгчанг (Република Кореја).

петок, 16 февруари 2018 во 09:55
img

ЗОИ 2018: Матијас Мајер ја освои титулата на Супер-Г
Австриецот Матијас Мајер ја освои олимписката титула во Супер-Г кај мажите, оставајќи ги зад себе Швајцарецот Беат Фојц и олимпискиот шампион од Сочи Кетил Јансруд од Норвешка.

петок, 16 февруари 2018 во 09:54
img

ЗОИ 2018: Неуспех на Шифрин во слалом, Хансдотер го зеде златото
Големата фаворитка во слаломот на Олимпијадата во Пјонгчанг, Микаела Шифрин од САД шокантно не стигна дури до медал во својата најдобра дисциплина.

четврток, 15 февруари 2018 во 16:23
img

Германија ја освои тимската штафета во санки со нов рекорд
Германија, во состав Натали Гајзенбергер кај жените, Јоханес Лудвиг кај мажите и Тобајас Вендел и Тобајас Арлт кај паровите, ја освоиија олимписката титула во тимската штафета во санки со нов рекорд на трасата од 2:24.517 минути.

четврток, 15 февруари 2018 во 16:12
img

Норвежанецот Јоханес Тингес Бо победник на бијатлонот на 20 километри
Норвежанецот Јоханес Тингес Бо го освои златото на ЗОИ во Пјонгчанг во 20 км бијатлон. Бој допушти две грешки во пукањето, но го помина растојанието за 48:03.8 минути, што беше доволно за победа.

1  2  3  4  5

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА