МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

КАТЕГОРИЈА: Фудбал

недела, 18 февруари 2018 во 16:12
img

Јувентус го совлада Торино, но остана без Игуаин
Актуелниот шампион на Серија А Јувентус триумфираше во градското дерби против Торино со минимални 0:1 во 21. коло од италијанскиот шампионат.

недела, 18 февруари 2018 во 09:14
img

Пандев стрелец во победата на Џенова над Интер
Македонскиот капитен Горан Пандев беше стрелец на еден гол, а Џенова со 2:0 го совлада неговиот поранешен клуб Интер во 25. коло од Серија А.

сабота, 17 февруари 2018 во 13:54
img

Шукер: За македонскиот фудбал минатата година беше исклучително успешна
Давор Шукер, член на Извршниот комитет на УЕФА и прв човек на Хрватскиот фудбалски сојуз, денеска беше присутен на редовното Собрание на Фудбалската федерација на Македонија што се одржа во Скопје.

петок, 16 февруари 2018 во 21:03
img

Мане избран за фудбалер на неделата
Фудбалерот на Ливерпул Садио Мане е прогласен за најдобар играч на првите натпревари од осминафиналето на Лигата на шампионите.

петок, 16 февруари 2018 во 20:16
img

Реал најверојатно без Крос во Париз
Фудбалерот на Реал Мадрид, Тони Крос, поради повреда најверојатно ќе го пропушти реванш натпреварот против Пари Сен Жермен од осминафиналето од Лигата на шампионите закажан за 6 март во Париз.

петок, 16 февруари 2018 во 19:00
img

Мурињо: Погба игра под очекуваното ниво, но не сме во конфликт
Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, на денешната прес-конференција ги демантираше гласините за конфликт меѓу него и Пол Погба.

петок, 16 февруари 2018 во 16:26
img

На Скендербег му се заканува десетгодишна суспензија од УЕФА
На албанскиот прволигаш Скендербег му се заканува десетгодишна суспензија од сите натпреварувања на УЕФА, а воедно ќе треба плати еден милион евра парична казна.

петок, 16 февруари 2018 во 13:08
img

Шефовите на Милан задоволни, Гатузо ќе добие нов договор
Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо ќе добие нов договор наскоро, соопштува „Ла Република“.

петок, 16 февруари 2018 во 11:40
img

Ројс се поблизу до Милан, Пума помага за трансферот
Пред неколку дена, Милан објави дека клубот потпишал нов спонзорски договор со познатиот спортски бренд „Пума“.

петок, 16 февруари 2018 во 11:04
img

Гласините почнаа: Реал тргнува по Пол Погба
Очекувањата дека Реал Мадрид ќе биде еден од најактивните клубови на пазарот во текот на летото даваат многу прилики на медиумите да шпекулираат со идентификување на главните трансфер цели на „белите“.

петок, 16 февруари 2018 во 11:00
img

„Газпром“ останува спонзор на Лигата на шампионите
Рускиот енергетски гигант „Газпром“ ќе остане спонзор на Лигата на шампионите во фудбал и во следните три сезони, соопштија од УЕФА.

петок, 16 февруари 2018 во 09:48
img

Верати за можниот трансфер во Барса: „Не знам, можеби ПСЖ ќе ме продаде“
Иако вчера не беше на ниво, како и повеќето играчи од Пари Сен Жермен, Марко Верати сигурно е еден од најважните играчи за Унаи Емери.

петок, 16 февруари 2018 во 09:45
img

Перез го понудил Иско на ПСЖ
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, го предложил играчот од средниот ред на „белите“, Иско на неговиот колега од Пари Сен Жермен - Насер Ал-Келаифи, пренесе „Диарио Гол“.

четврток, 15 февруари 2018 во 23:02
img

Шефот на ФИФА бара големи промени при трансферите на играчи
Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино прогласи големи реформи во трансфер пазарот на фудбалери , кои би влијаеле на провизиите на агентите, сумите, кои ги добиваат младинските репрезентации и рокот на периодот за трансакции.

четврток, 15 февруари 2018 во 22:58
img

Арсенал се прошета во Шведска, Батшуаи повторно го спаси Дортмунд
Арсенал постигна очекувана победа над шведскиот Естерсунд со 3:0 како гостин и така практично си обезбеди место во 1/8-финалето во Лига Европа, правејќи го реваншот во северен Лондон другата недела протоколарен.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА