МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

недела, 18 февруари 2018 во 19:52
img

Вардар го совлада Пик Сегед и се зацврсти на лидерската позиција
Вардар на домашен терен го совлада Пик Сегед со 34:30 во тежок и неизвесен натпревар од Лигата на шампионите.

недела, 18 февруари 2018 во 16:12
img

Јувентус го совлада Торино, но остана без Игуаин
Актуелниот шампион на Серија А Јувентус триумфираше во градското дерби против Торино со минимални 0:1 во 21. коло од италијанскиот шампионат.

недела, 18 февруари 2018 во 16:12
img

ЗОИ 2018: Украинецот Олександр Абраменко го освои златото во акробатски скокови
Украинскиот скијач Олександр Абраменко го освои златото во акробатски скокови на Зимските олимписките игри во Пјонгчанг.

недела, 18 февруари 2018 во 11:28
img

ЗОИ 2018: Братен го освои златото во слоупстајл
Норвежанецот Ојстеин Братен го освои златото во акробатско скијање во дисциплината слоупстајл на Зимските олимписките игри во Пјонгчанг.

недела, 18 февруари 2018 во 09:23
img

ЗОИ 2018. Антонио Ристевски не ја заврши трката во велеслалом
Македонскиот репрезентативец Антонио Ристевски имаше неуспешен настап на велеслаломската трка на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг.

недела, 18 февруари 2018 во 09:22
img

Девин Букер рекорден снајперист на Ол-стар викендот
Најголемото изненадување во натпреварот за шутираше на три поени го направи играчот на Феникс Санс, Девин Букер, кој триумфираше со 28 од можни 34 поени и постави нов рекорд на Ол-стар викендите.

недела, 18 февруари 2018 во 09:14
img

Пандев стрелец во победата на Џенова над Интер
Македонскиот капитен Горан Пандев беше стрелец на еден гол, а Џенова со 2:0 го совлада неговиот поранешен клуб Интер во 25. коло од Серија А.

недела, 18 февруари 2018 во 09:12
img

Федерер против Димитров за титулата во Ротердам
Рожер Федерер со 2:0 во сетови го совлада Италијанецот Андреас Сепи и се пласираше во финалето на тенискиот турнир во Ротердам.

недела, 18 февруари 2018 во 09:11
img

Вечно дерби“ за финале – МЗТ против Работнички за титулата во Купот
МЗТ Скопје Аеродром успеа да ја совлада Блокотехна со 78:89 и обезбеди пласман во финалето на кошаркарскиот Куп на Македонија.

сабота, 17 февруари 2018 во 16:03
img

ЗОИ 2018: Ханју го одбрани златото во уметничко лизгање
Јапонецот Јузуру Ханју го освои златниот медал во уметничко лизгање на Зимските олимписки игри (ЗОИ) во Пјонгчанг.

сабота, 17 февруари 2018 во 16:02
img

Лекиќ, Цвијиќ и Радичевиќ од Вардар заминуваат во ЧСМ Букурешт
Вардаровите ракометарки Андреа Лекиќ, Драгана Цвијиќ и Јованка Радичевиќ од следната сезона ќе настапуваат ЧСМ Букурешт, потврди денеска романскиот клубот на својата интернет страница.

сабота, 17 февруари 2018 во 13:54
img

Шукер: За македонскиот фудбал минатата година беше исклучително успешна
Давор Шукер, член на Извршниот комитет на УЕФА и прв човек на Хрватскиот фудбалски сојуз, денеска беше присутен на редовното Собрание на Фудбалската федерација на Македонија што се одржа во Скопје.

сабота, 17 февруари 2018 во 11:11
img

Американците поразени од „Тимот на светот“, Богдановиќ МВП
„Тимот на светот“ со убедливи 155:124 ја совлада екипата на САД во Ол-стар натпреварот „Ѕвезди во подем“.

сабота, 17 февруари 2018 во 11:09
img

Ледецка: Не можев да поверувам, мислев дека е грешка
Чешката сноубордерка Естер Ледецка, која освојуваќи го златото во супервелеслалом, направи најголемото изненадување во алпско скијање на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, по трката изјави дека е изненадена и не верувала дека ова може да се случи.

сабота, 17 февруари 2018 во 10:20
img

ЗОИ 2018: Шведска на врвот од табелата во карлинг
Шведската репрезентација во карлинг ја совлада Канада со 6:2 на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг и се наоѓа на врвот од табелата со остварени пет победи на исто толку натпревари.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА