МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

сабота, 17 февруари 2018 во 11:44
img

Автомобил удри девојка во Скопје, тешко повредена пренесена во Клинички центар
Скопјанката Ѓ.Ѓ (20) вчера околу 12:25 часот била тешко повредена откако во неа удрил автомобил „Ренџ Ровер” со скопски регистарски таблички управувано од А.Б.Ц.Г. (30) од Скопје.

сабота, 17 февруари 2018 во 11:39
img

Поранешен канадски министер: Илуминатите и вонземјаните постојат (видео)
Поранешниот канадски министер за одбрана, Пол Хелјер неодамна јавно соопшти дека илуминатите навистина постојат и го контролираат целиот свет.

сабота, 17 февруари 2018 во 11:22
img

Кина: Пожар во фабрика за преработка на отпад - девет загинати
Најмалку девет лица загинаа во пожарот во фабриката за преработка на отпад на југот на Кина во провинцијата Гуандонг, соопштија локалните претставници.

сабота, 17 февруари 2018 во 11:15
img

„Катимерини“: Преговорите влегуваат во непознати води
Пред крајот на месецов грчкиот Парламент ќе ја ратификува втората фаза од Договорот за стабилизација и асоцијација на Македонија со ЕУ, а веднаш потоа Грција ќе ја поддржи нашата кандидатура за членство во Јадранско- Јонската иницијатива, пишува „Катимерини“, во однос на реализацијата на отстапките за кои се договорија Заев и Ципрас, во Давос.

сабота, 17 февруари 2018 во 11:05
img

Двајца скопјани каснати од кучиња скитници
Два одделни случаи на каснување од куче скитник пријавиле вчера двајца скопјани.

сабота, 17 февруари 2018 во 11:00
img

Неодоливите полски гени во телото на русокосата Кинси Волански (фото)
Кинси Волански е актерка и фотомодел.

сабота, 17 февруари 2018 во 10:44
img

Дедо ја прогонувал бабата која го оставила па и го запалил станот
Еден заљубен осумдесет и четиригодишен Италијанец не можел да се помири со фактот дека го напуштила девојката, па од љубомора и одмазда се обидел да и го запали станот.

сабота, 17 февруари 2018 во 10:32
img

Сара Џесика Паркер конечно проговори за навредите од Ким Катрал
Актерките Сара Џесика Паркер и Ким Катрал веќе со недели водат жолчна расправа преку медиуми.

сабота, 17 февруари 2018 во 10:17
img

Реалната мапа на светот не наликува на она што досега сте го виделе (видео)
За разлика од традиционалната Меркаторова проекција од 16 век, на која сите сме навикнати, мапата објавена на Јутуб каналот на „BuzzfeedBlue” ги претставува реалните размери на континентите и државите.

сабота, 17 февруари 2018 во 09:59
img

Силен земјотрес го погоди Мексико, милион лица останаа без струја (видео)
Најмалку 50 куќи се оштетени, а милион луѓе останаа без електрична енергија по силниот земјотрес со интензитет од 7,2 степени по Рихтер кој ги потресе јужните и централните делови на Мексико, а беше почувствуван и во главниот град.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА