МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

сабота, 17 февруари 2018 во 14:51
img

Радев: Имаме политичка доверба на највисоко ниво –тоа е услов за сите натамошни успеси
Ние веќе имаме политичка доверба на највисоко ниво и таа е услов за сите понатамошни успеси, рече претседателот на Бугарија Румен Радев на денешната средба со бизнис заедницата.

сабота, 17 февруари 2018 во 14:48
img

Димитров: Името да се реши на достоинствен и на начин од кој никој нема да е повреден
Македонија прави се што може да го реши проблемот со Грција за да се надмине разликата и се надева дека и од другата страна има голема волја.

сабота, 17 февруари 2018 во 14:35
img

Шилегов: Започната е постапката за дислокација на галиите
За мене како градоначалник безбедноста е приоритет.

сабота, 17 февруари 2018 во 14:04
img

Почнува Струмичкиот карневал
Шаренило од бои,своерачно изработени маски - маскенбал кое на големо го најавува денешниот струмички карневал.

сабота, 17 февруари 2018 во 14:01
img

Зголемен интересот на странците за спортски рекреативен риболов на Охридското езеро
Расте бројот на странци заинтересирани за спортски рекреативен риболов на Охридското езеро.

сабота, 17 февруари 2018 во 13:58
img

„Коцкар“ e новата премиерна претстава која вечерва ќе биде поставена во Битолскиот театар
Ансамблот на Народниот театар-Битола вечерва ќе ја изведе првата премиерна претстава годинава. Станува збор за претставата „Коцкар“ од Достоевски во режија на Дејан Пројковски.

сабота, 17 февруари 2018 во 13:52
img

До 2050 година речиси 80 проценти од светската популација ќе живее во градовите
Кон средината на 20. век само триесет проценти од светското население живеело во метрополите, додека денес речиси 50 проценти.

сабота, 17 февруари 2018 во 13:47
img

Шилегов: Наставничкиот пленум наместо да пишува писма треба да достави докази
Наставничкиот пленум наместо да пишува писма треба да достави докази до мене како градоначалник или до Секторот за образование на Град Скопје за да може Градот да отвори постапки за промена на директорите во средните училишта доколку има незаконитост во нивното работење, рече градоначалникот Петре Шилегов.

сабота, 17 февруари 2018 во 13:40
img

Косово слави десет години независност
Косово денеска и утре ја одбележува 10-годишнината од прогласувањето независност со одлука на Собранието на 17 февруари 2008 година.

сабота, 17 февруари 2018 во 13:19
img

Иванов-Радев:Македонија и Бугарија треба да ја унапредуваат севкупната соработа
Македонија и Бугарија треба да имаат поуспешна бизнис соработка, подобра инфраструктура, повеќе проекти, поголема размена на стоки и на луѓе и многу подобра комуникација на сите нивоа.

сабота, 17 февруари 2018 во 13:14
img

Најголемиот противник на Путин ги спасува Московјаните од натрупаниот снег (фото+видео)
Престолнината на Русија овие денови е затрупана со тони снег, а неговата висина во поедини места достигнува скоро 40 сантиметри.

сабота, 17 февруари 2018 во 13:02
img

Јункер: Безбедносен сојуз меѓу ЕУ и Велика Британија и после Брегзит
Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер изјави дека безбедносниот сојуз меѓу Европската унија и Велика Британија ќе биде одржан и после Брегзит.

сабота, 17 февруари 2018 во 12:53
img

Кривична за поранешен директор на ЈЗУ „Општа болница“ во Охрид
СВР Охрид поднесе кривична пријава против поранешен директот на ЈЗУ „Општа Болница“ - Охрид Љ.А. (61) поради постоење на основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“ при спроведување јавни набавки за болницата, дело со кое оштетил го оштетил нејзиниот буџет за 703.394 денари.

сабота, 17 февруари 2018 во 12:47
img

Поради снимање филм се пренасочува сообраќајот на патот Радовиш-Штип
Од 7:00 часот утринава поради снимање филм, сообраќајот на патниот правец Радовиш – Штип, на 4 км се пренасочува десно, кон Републичка сообраќајна полиција за влез во Штип, соопштија од АМСМ.

сабота, 17 февруари 2018 во 12:45
img

Флабурарис: Да ја разграничиме историјата со сложено име и без иредентизам
Се обидуваме да ја разграничиме историјата, со сложено име, без иредентистички аспирации во секојдневието и Уставот на соседната земја, вели грчкиот министер без ресор, Алекос Флабурарис во интервју за весникот „Неа селида“.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА