МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

сабота, 17 февруари 2018 во 18:19
img

Независните синдикати против зголемување на старосната граница за пензионирање
Независните синдикати на градежните работници и МАКАМ Транс контра препораките на ММФ.

сабота, 17 февруари 2018 во 17:46
img

Актерката под ист покрив живее со момчето и љубовникот
Британската актерка Тилда Свинтон не ги крие своите замрсени емотивни односи.

сабота, 17 февруари 2018 во 17:44
img

Ване Цветанов во „Само вистина“
Цветанов –ОЈО и СЈО треба да го раздвижат процесот на откривање на „местените“ обвиненија изминатиот период

сабота, 17 февруари 2018 во 17:25
img

Тешка сообраќајна несреќа- две жртви и двајца повредени
Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Македонски Брод во близина на село Ропотово.

сабота, 17 февруари 2018 во 17:18
img

Претседателот Радев го посети Бигорскиот манастир
Претседателот на Република Бугарија Румен Радев заедно со митрополитот Пловдивски г. Николај и митрополитот Старозагорски г. Кипријан, придружувани од митрополитот Дебарско-кичевски г. Тимотеј, денеска го посетија манастирот Свети Јован Крстител, попознат како Бигорски манастир.

сабота, 17 февруари 2018 во 17:15
img

Рита Ора со концерт на плоштадот во Приштина по повод 10 годишнината од независноста на Косово
Британската пејачка со косовско потекло, Рита Ора, вечерва ќе одржи концерт на плоштадот во Приштина по повод 10-годишнината од прогласувањето независност на Косово.

сабота, 17 февруари 2018 во 17:07
img

Пожар во близина на еден од најсветите будистички храмови во Тибет (видео)
Гори познатиот будистички храмт Џоханг, кој се наоѓа во Ласа на Тибет, објави новинската агенција Сина

сабота, 17 февруари 2018 во 16:36
img

Мекмастер: Доказите за руско мешање во изборите во САД се неспорни
Доказите за мешањето на Русија во претседателските избори во САД во 2016 година се неспорни, изјави денеска во Минхен советникот за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, Херберт Рејмонд Мекмастер.

сабота, 17 февруари 2018 во 16:33
img

Киднапирал, силувал и убил девојче – доби четири смртни казни
Имран Али од Пакистан, доби четири смртни казни поради силувањето и убиството на шестогодишното девојче минатиот месец, пишува „Би-Би-Си“.

сабота, 17 февруари 2018 во 15:56
img

ВМРО-ДПМНЕ бара да се повлече Националната годишна програма за култура за 2018
ВМРО-ДПМНЕ бара под итно да се повлече Националната годишна програма за култура за 2018-та година.

сабота, 17 февруари 2018 во 15:21
img

Автобусите со број 50 пак ќе сообраќаат низ ГТЦ
Од денеска автобусите на ЈСП со број педесет се враќаат на старата релација која значеше сообраќање низ градскиот трговски центар.

сабота, 17 февруари 2018 во 15:07
img

Камионските транспортери и градежните работници не се за покачување на старосната граница за пензионирање
Препораките на ММФ за зголемување на старосната граница за пензионирање не наиде на расположение кај дел од македонските работници.

сабота, 17 февруари 2018 во 15:00
img

УНИЦЕФ бара систем на семејно згрижување на малолетниците без родители
Институционалната грижа не може да обезбеди соодветна заштита на децата од домовите, смета Бенџамин Перкс од УНИЦЕФ, поврзувајќи го случајот со злоупотребата на малолетното девојче.

сабота, 17 февруари 2018 во 14:56
img

Али Ахмети задоволен од информираноста за текот на преговарачкиот процес
Лидерот на ДУИ Али Ахмети рече дека е задоволен од текот на преговорите за надминување на спорот за името со Грција и се надева на скорешно надминување на ова прашање.

сабота, 17 февруари 2018 во 14:52
img

ВМРО-ДПМНЕ е згрозена од индолентноста на институциите
Од ВМРО-ДПМНЕ прашуваат како се дозволила ваква трагедија за дете за кое грижата за чување ја презела државата.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА