МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

недела, 18 февруари 2018 во 10:06
img

Најмногу снег во Маврово, најстудено во Берово
Висината на снежната покривка утрово во Маврово изнесува 53 сантиметри, во Крушево 33, во Пожаране 26, во Ѓуриште осум, во Охрид шест, а во Тетово еден сантиметар, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

недела, 18 февруари 2018 во 10:02
img

Се урна патнички авион во Иран - загинаа сите 66 патници и членови на екипажот
Ирански патнички авион денеска се урна на југот на Иран, јави „АП“ повикувајќи се на иранската новинска агенција „Фарс“.

недела, 18 февруари 2018 во 09:43
img

Лавров: Не ја правете истата грешка со Србија како си Украина
Со поставувањето на Србија пред изборот „Русија или Западот“, Европската Унија ја повторува истата грешка што ја предизвика кризата во Украина, која доведе до поделба на украинското општество, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

недела, 18 февруари 2018 во 09:36
img

Курц: САД се повлекува од сцената, Кина ја пополнува празнината
САД имаат економска моќ, која сега е посилна од било кога претходно, но се повлекува од светската сцена, изјави синоќа австрискиот канцелар Себастијан Курц.

недела, 18 февруари 2018 во 09:19
img

Поради снимање филм пренасочен сообраќајот на патот Радовиш - Штип
Од 7:00 часот утрово, поради снимање филм, сообраќајот на патниот правец Радовиш – Штип, на четири километри се пренасочува десно, кон Републичка сообраќајна полиција за влез во Штип, соопшти Автомото сојузот на Македонија.

недела, 18 февруари 2018 во 09:17
img

Последен ден од меѓународниот карневал „Прочка 2018“
Централната манифестација на меѓународниот карневал „Прочка 2018“ ќе се одржи денеска во Прилеп со настап на учесниците пред жири комисијата која ќе ги избере најдобрите маски по категории, по што здружението „Прилепски мечакари“ ќе им додели парични награди и дипломи.

недела, 18 февруари 2018 во 09:06
img

Без струја утре делови од општините Сарај и Петровец
Без електрична енергија утре од 9 до 15 часот ќе бидат корисниците од подулица 20 во селото Сарај во општина Сарај.

недела, 18 февруари 2018 во 09:05
img

Облачно, локално дожд, на планините снег
Времето во Македонија ќе биде претежно облачно.

недела, 18 февруари 2018 во 09:03
img

Автомобилот на Тесла на крајот сепак ќе се судри со Земјата
Црвениот роудстер на Тесла во иднина својот пат низ вселената би можел да го заврши таму каде што го почна – судир со Земјината атмосфера, покажаа пресметувањата на научниците од Универзитетот во Торонто.

сабота, 17 февруари 2018 во 22:08
img

Нормализиран сообраќајот во близина на Маврово
Сообраќајот се одвиваше по една сообраќајна лента

сабота, 17 февруари 2018 во 21:30
img

Си пресекла прст за да си направи привезок од истиот
Девојката има десетици тетоважи и пирсови по целото тело, па сакала да направи нешто екстремно.

сабота, 17 февруари 2018 во 20:56
img

3 годишно девојче премрзнало пред градинка
Учителките заборавиле да го внесат девојчето во градинката откако завршиле со активностите на отворено.

сабота, 17 февруари 2018 во 20:00
img

Четворица повредени во физичка пресметка во Бутел
Четири лица се повредени во физичка пресметка што попладнево се случила на улицата „Бетовенова“ во скопската населба Бутел.

сабота, 17 февруари 2018 во 19:22
img

Дали бавните судски реформи можат да му наштетат на македонскиот ЕУ процес?
Реформите во судството се клучен сегмент по кој не оценуваат од НАТО и од Европската унија особено сега пред можноста да се добие безусловна покана за старт на преговорите за членство.

сабота, 17 февруари 2018 во 18:38
img

Карневалот „Прочка“ по 17-ти пат во Прилеп
Здружението прилепски Прочкари и изработката на поединечните и групни маски ги споило 37 годишниот Горан Ржаникоски и 48 годишниот Коста Петрески од Прилеп.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА