МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

недела, 18 февруари 2018 во 14:04
img

Уапсен македонски државјанин во Грција поради пренесување нелегални мигранти
Грчката полиција во регионот на Дојран, уапси 55-годишен македонски државјанин, бидејќи во приколката од неговиот камион биле пронајдени 11 нелегални мигранти, кои требало нелегално да ги изнесе од Грција.

недела, 18 февруари 2018 во 13:59
img

Геровасили: Моментумот во преговорите е идеален
Грчката министерка за административна реконструкција смета дека преговорите меѓу Македонија и Грција се наоѓаат во идеален моментум, наспроти тврдењата на лидерот на опозициската Нова демократија дека во овој момент нема околности за решение.

недела, 18 февруари 2018 во 13:24
img

Мирен протест во Битола против промена на името
Ниту една политичка гарнитура нема право да преговара ниту да го менува името на Република Македонија и идентитетот на македонскиот народ, беше посочено денеска од мирниот протест на плоштадот Магнолија во Битола, кој се организира секоја недела напладне под мотото ,,Доста е партија! Сите за Македонија,,.

недела, 18 февруари 2018 во 13:17
img

Татко, мајка и брат притворени, а ќерката и тројца полицајци повредени
Тројца членови на битолско семејство, Т.Т., Р.Т. и С.Т. синоќа биле лишени од слобода по физичка пресметка, додека 33- годишната М.Т. и тројца полицајци се пренесени во Клиничка болница Битола.

недела, 18 февруари 2018 во 12:16
img

Нетанјаху: Иран претставува најголема закана во светот
Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху изјави дека Израел, доколку биде потребно, ќе делува против Иран, а не само против неговите сојузници на Блискиот исток, пренесуваат германските медиуми.

недела, 18 февруари 2018 во 12:11
img

Приведен жител на Приштина со фалсификувани документи
На граничниот премин „Св. Наум“ на излез од Република Македонија синоќа е приведен У.М.(41) од Приштина кој имал фалсификувани документи. Тој со автобус „Мерцедес“ со косовска регистарска ознака се пријавил како П.Ц.И.(42) од Бугарија.

недела, 18 февруари 2018 во 12:07
img

Од утре локални врнежи од дожд
Под влијание на серија влажни бранови од утре се очекува промена на времето со повремени локални врнежи од дожд и снег на планините.

недела, 18 февруари 2018 во 12:06
img

Педофил се допишувал со 11 годишно девојче, а нејзиниот татко го наместил и претепал (Фото)
Аргентинецот Волтер Родригез одлучил самиот да се пресмета со педофилот кој сакал да ја прелаже и обљуби неговата ќерка.

недела, 18 февруари 2018 во 11:43
img

Пет лица повредени при излетување на автомобил од патот Скопје-Тетово
Пет лица од кои едно потешко се повредени кога возило „рено“ со тетовски регистарски таблички ноќеска излетало од автопатот Скопје-Тетово.

недела, 18 февруари 2018 во 11:26
img

Бомба во дискотека во Босна, повредена една жена
Во дискотеката „QM“ во Бановичи, Босна и Херцеговина, синоќа била фрлена експлозивна направа, пришто е повредена една жена.

недела, 18 февруари 2018 во 11:18
img

Венецуелската секс бомба Франческа Ларин (фото)
Франческа Ларин е фотомодел со италијанско потекло, а родена е на 28 септември 1996 година во Каракас, Венецуела.

недела, 18 февруари 2018 во 10:44
img

„То Вима“: Коѕијас и Димитров одат чекор по чекор напред за договор
Постојат точки на поклопување на мислењата, но и позитивна клима по средбата во Виена, а клуч за конечен договор останува комбинацијата од постепена примена на ерга омнес со промена на Уставот, пишува весникот „То Вима“ во анализата за маратонските разговори на Никола Димитров и Никос Коѕијас.

недела, 18 февруари 2018 во 10:40
img

Трамп: Пропуст на ФБИ на Флорида, премногу време трошат на Русија
Претседателот на САД, Доналд Трамп го критикуваше ФБИ бидејќи ги “пропуштил многубројните сигнали“ кои ги испратил осомничениот за пукотницата во училиштето во Флорида.

недела, 18 февруари 2018 во 10:31
img

Сами после 13 години: Дали повторно ќе биде заедно најслаткиот пар во Холивуд?
Кога беше објавена веста дека Џенифер Анистон се разведува од Џастин Теру, веднаш започнаа шпекулациите.

недела, 18 февруари 2018 во 10:16
img

Флорида на нозе: Дојде моментот (видео)
Илјадници демонстранти се собраа во Форт Лодердејл, на Флорида, барајќи построга контрола на наоружувањето.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА